Angel's Feather

17. května 2007 v 15:12 | Marťan |  ► Recenze a videa
Ehm, ehm ehm. Řeknu to asi takhle - kdyby nebylo Angel's Feather udělané tak z rychlíku, stalo by se jedním z mých nejoblíbenějších anime. Bohužel však na něm buď pracoval někdo, kdo to absolutně odfláknul, nebo bylo toto anime vytvořeno jen za účelem propagace PC hry, jež nese stejný název a pravděpodobně pojednává o tom samém.

Každopádně první, co mě zaujalo, byl opening. Vypadal vcelku kvalitně a namakaně, když to tak řeknu. Říkala jsem si - bezva, tak to mě určitě čeká jedinečný zážitek. Nečekal. Protože hned po openingu na nás tvůrci vychrlí informaci, že kdesi existuje království Winfield, kde král a členové královské rodiny mají bílá křídla. Říkáte si - ok, to bude důležité pro děj, to si zapamatuju. Vzápětí na vás vybafne nějaká veverka na stromě a najednou jsme na nějaké škole, jejíž název zjistíme asi tak v půlce celé anime, na Yuusei Academy. Pak se ocitneme v něčím pokoji na školní koleji - podle cedulky zjistíme, že tam bydlí jistý Misonou Kai a také jistý Ousaka Chris. Vypadají, že se spolu právě vyspali, což ale není pravda, ti dva jsou jen přátelé. Tady máme dva z tisíc pěti set hlavních postav. V neuvěřitelné rychlosti nám pak tvůrci představí i zbytek - správce kolejí Nakajou Yuutu, dlouhovlasého chlapce vypadajícího téměř jako dívka - Anriho, Kyouheie, nového studenta Hamuru Shoua, profesora Tondoua, ředitele Wakabayashiho, třídního profesora Sakakibaru atd., atd. No a pak už vás čeká jen série podivností a nesrovnalostí a idiotský závěr. Když se ovšem podíváte na AF znova, možná vám nepřijde až tak špatné. Je to prostě jen kvůli tomu stylu vyprávění. A tak pány tvůrce trochu poopravím a začnu tak, jak měli začít i oni - pěkně popořadě:
Kdesi mimo náš svět existuje království Winfield, v němž všichni členové královské rodiny mají bílá křídla. Jenže před 20 lety toto království napadli jacísi pitomci s černými křídly, jejichž velitelem byl Wakabayashi Reiya a jeho zástupcem pak byl Sakakibara Ran, polovinu královské rodiny pobili a nastolili krutovládu. Proto velitel armády Toudou a jeden z vojáků Mizuochi Sena popadli korunního prince Christophera a odešli s ním do našeho světa. Teď se všichni tři skrývají na Yuusei Academy. Chris jako student, Toudou jako profesor a Mizuochi jako lékař. Jenže padouši je také následovali a teď jsou z nich ředitel školy a jeden z profesorů.
Christopher má dva bratrance-dvojčata, jménem Kai a Shou. Tito dva ale byli jako malí odděleni a teď si na sebe stěží pamatují. Kai studuje na Yuusei a Shou sem právě přestoupil z jiné školy… Rovněž malý Anri patrně patří ke královské rodině, protože se nakonec i jemu objeví malá křidélka.
Věci se dají do pohybu, když se sejdou Shou, Anri, Kyouhei a Nakajou a přepadne je menší zemětřesení. Všichni kromě Anriho spadnou do vzniklé propasti a ocitnou se v jakési podzemní jeskyni, kde je napadne nějaký sexuchtivý pavouk. Shou je zahnán do pasti a najednou mu narostou křídla. Omdlí a když se probudí (už na povrchu), nic si nepamatuje.
Naši hrdinové jsou pak posláni ředitelem školy lovit duchy. No, přiznám se, že to jsem moc nepochopila. Kolik ředitelů školy posílá své studenty lovit duchy??? A navíc - pokud se nějakých duchů potřeboval zbavit, proč poslal právě je? Ředitelovo chování je průhledné jako nekvalitní toaletní papír, takže je hned jasné, že něco skrývá. Každopádně při tom lovu se chování Naota (Shouova nejlepšího přítele, který je nám představen krátce předtím) náhle změní a jemu narostou černá křídla. Napadne Shoua, ale nakonec je jím poražen a přechází na jinou školu. Naprosto zbytečná vsuvka, řekla bych.
Jsme znova na lovu duchů, tentokrát se k našim hrdinům připojí i Kai, protože ještě před nimi byl celou záležitostí pověřen jeho nejlepší přítel Uesugi Nagi, který se ale ještě nevrátil. Dalším, kdo se přidá, je onen lékař Mizuochi. Takže teď naši partu tvoří Kai, Shou, Anri, Chris, Kyouhei, Nakajou a profesoři Toudou a Mizuochi. Jenže jak už je nám všem jasné, celá historka s duchy je past (proč si ten ředitel nevymyslel jinou záminku???). Tentokrát je padouchem s černými křídly Nagi, který Kaie zavře do jakési hypermoderní budky a snaží se zabít zbytek osádky (nevím proč - jeho důvod, že nechce, aby jim Kai patřil, je tak trochu mimo mísu). Během boje se objeví i další týpek s černými křídly, ve kterém my normální jedinci okamžitě poznáme třídního profesora Sakakibaru Rana. Naši heroes jsou ovšem asi tak slepí, že ho nepoznají (vždyť si jenom sundal brýle, bože!!!). Každopádně Nagi omylem pošle jakýsi magický chuchvalec na Kaie a protože ho miluje, sám tomu skočí do rány. V tom důsledku zemře a Kai se tak nějak psychicky zhroutí a vyvolá šílenou magickou sílu, která ho během krátké doby má zničit. Nebyl by to ovšem Shou, kdyby svého nově nalezeného bratříčka nezachránil.
A tak se pak po boji konečně dozvídáme to, co nám měli tvůrci říct hned na začátku, a jsme svědky srdceryvného slibu pomoci zemi Winfield. Konec potom stojí za už zmiňovaný toaletní papír, protože nám Kyouhei v pozici vypravěče oznámí, že se v důsledku mnoha nečekaných situací dostali do Winfieldu a on že nám o tom napíše zprávu. Očekávám od něj v brzké době e-mail. Konec, tečka, the end.
Neříkám, že je AF špatné. Není. Jen je strašně špatně vyprávěné. Doporučuji pustit si ho dvakrát. Byla by docela škoda o tohle anime přijít. Najdete v něm krásné bishouneny a taky úchylného profesora Sakakibaru. Najdete v něm hezký kiss mezi Kaiem a Nagim a menší flirtík mezi Anrim a Shouem. Najdete v něm hezké souboje, najdete v něm dobrý dabing a taky mou nejoblíbenější postavu vůbec - debilního sexuálního pavouka. Co mi ovšem dost vadí, je absence humoru. Celé tohle anime by prospívalo mnohem lépe, kdyby si dělalo legraci samo ze sebe.
Angel's Feather má 2 OVY asi po 30 minutách a najdete ho na www.youtube.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 29. května 2007 v 19:58 | Reagovat

Tak jsem to konečně zkoukla! A upřímně se mi to líbilo... Teda až na ten konec, byl až příliš otevřený, takže mě osobně by se líbilo, tak dvě tři další OVY minimálně... Ale jelikož je to hra, jak píšeš, za účelem propagace hry, tak bych na pokračování asi doufala marně=(  Ach jo a to  se to zrovna tak pěkně rozeběhlo! No nic, holt se budu muset zakoukat do jiný Anime. Včera jsem dokoukala Earthian, netuším jestli to tady máš, ale je to taky o andělích a je to moc krásný, teda potom, co člověk trošku zašně pobírat děj... =)

2 warrion warrion | Web | 17. prosince 2007 v 21:53 | Reagovat

líbilo, líbilo, chtělo by to pokračování, ale asi se nedočkám :(

3 Lilithka Lilithka | Web | 1. března 2008 v 20:01 | Reagovat

Tohle ještě neznám, mrknu se.

Manio, Earthian je moje slabost ;) :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama