Prince Of Tennis

15. května 2007 v 20:32 | Marťan |  ► Videa/Recenze
Prince Of Tennis je slashable anime, tak si myslím, že si zaslouží zmínku. Nicméně!!! Celé tohle anime má 178 epizod a to nezmiňuji OVY k sérii Nationals. Shonen se pak vyskytuje asi jen ve třech epizodách, rozmístěných stovky světelných let od sebe. Takže záleží na vás, zda se rozhodnete vzít to pěkně od začátku. Kdo ví, třeba se vám Prince bude líbit sám o sobě, stejně jako mně. A abych pravdu řekla, já si ten shonen našla i tam, kde být neměl

Oním tenisovým princem je dvanáctiletý Ryoma Echizen, syn kdysi slavného tenisty. Ryoma se i s rodinou vrací z Ameriky do Japonska a nastupuje na novou školu, Seishun Gakuen, což je místo s druhou největší koncentrací hezkých kluků na světě (Bell Liberty Academy z Gakuen Heaven stále vede). Ihned se zapojí do školního tenisového klubu jménem Seigaku a stává se jedním z regulars - což jsou ti nejlepší hráči, kteří jezdí na soutěže. Letos je jejich cílem vyhrát Nationals - a to nebude vůbec jednoduché…
Členové Seigaku jsou postavy, které si zamilujete - ať už respekt budící kapitán Tezuka, věčně se usmívající Fuji, zastupující kapitán Oishi, třeštidlo Eiji, sympaťák Momo, hrozivý Kaidoh, intelektuál Inui, silný Kawamura nebo už zmíněný Ryoma - všichni mají něco, co je odlišuje od ostatních a dělá je jedinečnými.
Jinak je v Princovi ještě hrstka dalších postav, počínaje Ryomovými obdivovatelkami, přes reportéry ze sportovního časopisu, až k Echizenovi seniorovi - a to nezmiňuji studenty dalších škol a konkurenčních klubů, důležitých pro děj.
V Princovi se převážně hraje tenis. Jak jinak. Zápasy ale nejsou nudné, ba naopak. Nepostrádají napětí a vypjaté momenty. Dále tady najdete odlehčující epizody, kdy se třeba všichni seberou a jdou ven, nebo chibi epizody, u kterých jsem chvílemi plivala všechno, co jsem měla v puse, jak jsem se smála.
Každá epizoda má 20 minut, takže 178 * 20 = 3560 minut.
3560 / 60 = 59,3 hodin.
59,3 / 24 = 2,47 dnů.
Shlédnutí celého Prince nepřetržitě by vám zabralo skoro dva a půl dne. Já ho sledovala po kouscích asi dva týdny.
Jak říkám, je to věc každého, zda se na to koukne nebo ne. Pokud se podíváte, stanete se fanouškem, pokud ne, nic podstatného vám neujde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama