Haru wo daiteita

24. června 2007 v 19:08 | Blanch |  ► Videa a recenze
Yaoi, o kterém nyní budu psát, už možná někteří z vás znáte. My, blázni, co koukneme každé shonen/yaoi si můžeme povídat své, viďte :)

--------------------------------------------------------------------------------------
Upozornění a varování: yaoi
Žánr: komedie, romantika
Postavy: Katou, Iwaki aj.
Yaoi má dvě části:
OVA 1
OVA 2
Tohle video jsem viděla snad ještě někdy v květnu nebo dubnu, nechápu, že recenzi píši až teď.
Když řeknu dvě jména Katou a Iwaki, vybaví se vám název? Správně. Jedná se o Haru wo daiteita.
Příběh docela prostý s jednoduchou dějovou linií.
Vypráví o dvou hercích, kteří točí takzvané AD video(adult video), čili video pro dospělé, které je plné sexu a často i homosexuálního sexu.
Tito naši dva "spolupracovníci" se spolu už kdysi potkali, ale příběh začíná tam, že spolu mají po nějaké době točit další film, spolu s homosexuálními scénami.
Katou(holky..zase jeden z těch krásných anime blonďáků) je mladší a v tomhle ohledu zkušenější a na natáčení se těší. Ale naopak Iwaki(černé vlasy a je o něco málo starší) z toho příliš nadšený není. Jak totiž následovně zjistíme, Iwaki, bere celé toto natáčení jako obyčejný herec, ale Katou do toho vkládá své city, protože je do Iwakiho zamilovaný. A vkládá do toho nejen své city :), mám tím na mysli asi toto: když točí jednu "hanbatou" scénu, kde Iwaki leží dole a Katou na něm, Katou se na něj vrhne opravdu, nejen jako herec a Iwaki ho samozřejmě okřikne a odstrčí dál od těla. Scéna skončí.
Katouovi to ale nevadí, protože se snaží Iwakimu vysvětlit, že na tom nic není, protože Iwaki je stále proti tomu. Japonsko, společnost špatně nahlíží na vztahy homosexuálů(je tam vedlejší role jednoho odepsaného AD herce, který právě je homosexuálem) a on sám si myslí, že doteky dvou mužů, byť jen polibek(nechápu, jak teda pak může točit ten film):), jsou špatné a nemorální a ohyzdné. To ale netuší, co jej čeká, protože Katou tuto "radostnou" scénu zopakuje při dalším natáčení znovu, tentokrát do něj ale opravdu vnikne a šup sem, šup tam.. :) a aby Iwaki nic neprozradil, políbí jej. Ten je z toho úplně hotový a neví, co má dělat. Vtipné na tom celém je, že je sleduje štáb a i ten má jisté podezření(oni jsou totiž pod dekou) a prolétne tam taková hláška..něco jako: "Tohle je jenom jako?" Už si nevzpomínám na přesné znění, ale zkrátka všichni začnou řešit, že to hrají opravdu autenticky. Cvakne klapka a Katou si v naprostém klidu zaváže župan a jde do své herecké komůrky, zatímco Iwaki to ještě stále rozdejchává v posteli. Pak ale za Katouem vtrhne a šíleně mu vynadá a a srazí ho k zemi. Ptá se, proč udělal něco tak šeredného, ale Katou se mu vyzná z citů, kterým Iwaki nevěří. Zkrátka celou dobu Katou říká, že ho má rád a přesvědčuje ho, že i jemu se líbilo, když se ho dotýkal, Iwaki ale ničemu z toho nevěří, stále tvrdí, že vztah mezi dvěma muži je něco ošklivého. Obscénního. Nevidí ale, že svým jednáním celou dobu ubližuje Katouovi. Po nějakém období nastane velká změna, a to, že se Katou vetře-nastěhuje Iwakimu do bytu. Ten z toho zezačátku vůbec není nadšen, ale postupně zjišťuje, že ke Katouovi něco cítí. A jak to tak bývá, tak se postupně do něj doopravdy zamiluje.
Nebudu popisovat kdejaký detail. Hlavním dějem je tam právě ten vývoj toho vztahu. Katou Iwakiho odjakživa miluje, ale Iwaki jeho ne a stále ho odmítá, nakonec se mu vyzná, že jej miluje taky. Vyspí se spolu, tentokrát je ale tento tělesný akt ztvrzen láskou. A je vykonán na popud samotného "odpůrce" Iwakiho.
Mimochodem, hned na začátku je scéna, kdy je Iwaki opilý a řeší to, že bude prostě točit porno s chlapem, je z toho vystresovaný a Katou mu ukáže, že to může být hezké a jelikož je Iwaki docela na šrot, ani se nebrání :), ano, předpokládáte správně. Katou mu to totiž názorně ukáže v praxi. Vyspí se spolu.
Tohle yaoi video mám hrozně ráda, protože je "sladké". Ne sladké v přímém slova smyslu, ale je to roztomilé. Chudák Katou je stále odmítán a nakonec jeho láska nepřijde vniveč. Ten vývoj je hrozně pěkně popsán a Katou je fakt KOŘEN :). Patří mezi mé nejoblíbenější postavy(k těm patří třeba Kazuki z Gakuen heaven, Soubi z Loveless, Yuki z Gravitation, Kyousuke z Papa to kiss…no a ty čtyři postavy z Kyou kara maou, Kusaka z Fuyu no semi aj.). Scény jsou i vtipné a hrozně se mi líbí grafika. Pokud znáte yaoi Winter cicada(Fuyu no semi), tak je to ve stejném stylu, protože je to od stejného tvůrce.
Sexuální scény tam jsou sice vidět, ale nijak podrobně, všechno se děje vždycky pod peřinou, takže pokud byste měli strach z toho, že tam toho moc uvidíte, tak to nemusíte :).
Rozhodně doporučuji těm, kteří mají rádi třeba i jen shonen-ai, není to zase tak silné yaoi, a mně se to teda moc líbilo, patří to do mých nejoblíbenějších anime.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kris kris | Web | 24. června 2007 v 19:09 | Reagovat

mám na blogu bleskovku

2 Lauritte Lauritte | 29. června 2007 v 14:35 | Reagovat

Takže, jdu se vykecat. XD Viděla jsem, brečela jsem, jásala jsem, zuřivě jsem bodala do monitoru. OMG! Hrozně se mi to líbilo! *slintá* Winter Cicada má být ještě lepší? *slintá nadruhou* Jo, mám pár nových poznatků, takže jakože Katou byl úplně úžasnej, takovej akční, akorát mi přišlo, že má plesnivej jazyk, ale... no mě to vážně tak připadalo!, jsem byla nalepená na monitoru a zkoumala mu jazyk a vážně byl takovej... ehm, mno nic. XD A ta poslední scénka milostná *omdlela se srdíčky v očích* !!! Akorát se mi zrovna sekl počítač a nechtělo mi to jet, chápete, v tom NEJNAPÍNAVĚJŠÍM, uplne... uplne... tragédie. Ale hrozně hezky se tam líbali. :)))) *jde číhat na Winter Cicadu*

3 Blanch Blanch | 29. června 2007 v 23:47 | Reagovat

:)) jo, ten jazyk byl dost fialovej, asi si ho někde skřípl *ironík*

Winter cicada je mnoooohem lepší :))) Sladší, kouzelnější a hlavně víc k obrečení a postavy jsou těmto dosti podobné....

4 Lauritte Lauritte | 30. června 2007 v 17:32 | Reagovat

náhodou, ten jazyk byl pochybnej. Na zítřek se chystám na WinterCicadu. A jelikož se budeme týden společensky nudit u počítače, chci dokouknout i Kyou Kara Maou... i když... íííh^^ s tím se mi nechce loučit. ^^

5 Blanch Blanch | 30. června 2007 v 22:30 | Reagovat

Lauritte tak si s sebou vezmi jedno balení kapesníků! :))

Ale já si toho jazyka tehdy taky všimla :))))

Jsi jako já...já týden oddalovala koukání na poslední díl :))) A teď je mi po KKM smutno :))

6 warrion warrion | Web | 17. prosince 2007 v 21:57 | Reagovat

hm, tak jsem to konečně viděla.... docela se mi to i líbilo... ale můj poslední hit je Araiso Private High School (což není pomalu ani shonen :( ), takže jsem Haru wo asi neocenila tolik, jak si zaslouží

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama