Thief & Detective

2. srpna 2007 v 11:07 | Marťan |  ► Povídky S-A
Tak jsem se konečně rozhoupala něco napsat. Třikrát hurá pro mou línou zadnici.
Jedná se o kapitolovou povídku žánru shonen-ai napsanou volně podle stejnojmenné mangy. Hlavními hrdiny jsou sympatický zloděj Dr. Martin a roztomilý policejní úředník Hugo. Děj se odehrává v současnosti, ve městě Clarion City, které můžete najít třeba v Americe. Ale třeba taky ne.
Ti, kteří mě znají, už jistě tuší, že nepůjde o žádné drama. Opravdu ne. Měla by z toho vyjít romantická shonen-ai komedie. Ale kdo ví, třeba mi během psaní rupne v kebuli a nakonec z toho bude thriller o masových vrazích.
To je asi tak vše co jsem vám chtěla říct. Zatím vám tady strkám prolog, abych vás tak nějak dostala do atmosféry. Přeji pěkné čtení.

Clarion City - město dvou tváří. Pro náhodného pozorovatele se Clarion City jeví jako malé a klidné městečko s necelými dvěma tisíci obyvatel, kde vládne klid, mír a láska. Na jednu stranu je to skutečně tak. Je to malebné místo plné nízkých domů s barevnými fasádami a spoustou balkonů, na kterých můžete jak odpočívat, tak pěstovat rostliny. Nenajdete tady žádné ohyzdné mrakodrapy a žádný z domů nemá více než tři patra. Dokonce tady nepostavili ani jeden supermarket či hypermarket. Nakupovat tu můžete jen ve dvou nebo třech samoobsluhách a pak ve spoustě malých krámků, kde se zavírá ještě před setměním.
Clarion City je město se spoustou kaváren, cukráren, pizzerií, pekařství a novinových stánků nesoucích názvy jako "Kavárna U Toma", "Cukrárna U Petea", "Pizzerie U Rogera", "Pekařství U Maddy" či "Noviny U Freda". Rovněž zde najdete i jeden sexshop s příhodným názvem "Sexshop U Dicka".
Clarion City má také jednu velkou městskou knihovnu, muzeum, maličké kino, pár hospůdek, několik bank a jednu zaneprázdněnou policejní stanici s nedostačujícím počtem zaměstnanců.
Clarion City má i svou temnější stranu - když se setmí, je třeba si dávat pozor. Ostatně jako v každém městě, i tady kvete zločin. Tohle je ovšem město s nejvyšším počtem krádeží na západě země. Obzvlášť v poslední době. Na kriminální scéně se totiž objevil někdo, kdo si s policií hraje jako kočka s myší a krade si, co se mu zlíbí. Ten někdo si říká Dr. Martin a zatím se nikomu nepodařilo jej alespoň na několik minut polapit. Většina policejního sboru už nad Martinovým případem téměř zlomila hůl a pokusům o jeho dopadení se věnují jen vlažně. Jen jeden z nich však neustává ve své snaze dosažení spravedlnosti - policejní úředník Hugo, poslední čestný policista ve městě.
A tady je jejich příběh.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 darken darken | Web | 3. srpna 2007 v 4:05 | Reagovat

Héj? Kde je? :-))) Už se těším, vypadá to zajímavě.

2 Marťan Marťan | 3. srpna 2007 v 10:00 | Reagovat

Bude bude :-) Asi zítra

3 tamar tamar | 10. srpna 2007 v 12:49 | Reagovat

hiphip huraaaa hiphip huraaaa hiphip huraaaa

4 Arashinka Arashinka | 5. prosince 2007 v 17:30 | Reagovat

juchuuuu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama