Střep smíchu v nitru inkoustového lilia ~

28. října 2007 v 18:15 | Mrs. Lauritte ShikamaruNara |  ► Povídky S-A
Un... ahoj.
Je to tu nějaké mrtvé. Vložím sem toto. Tedy. Toto. Vlastně tak úplně není povídka. Jen... nazvěme to textem. Prostě text. Není to nějak výrazně dlouhé, kousek přes flashfic (do 500 slov), rozděleno na jakési tři mini části. Možná bude pokračování, bojte se.
FanFiction na Naruta. Sasuke a Naruto. Ale žádné líbačky ani vyznání lásky, spíš hodně, hodně slabé shonen-ai... protože ti jsou spolu úžasní.

První část, úplně na začátku, v té "básni" -já dnes vtipím, já vím- Údolí Konce označené *. Tedy, v souboji Naruto vs. Sasuke jaksi si to ti dva rozdávali, ne aby jste pod tímto slovem hledali nějaký dvojsmysl, v takovém sympatickém údolíčku, podle anglického překladu Valley of the End. No, Údolí Konce; Údolí na Konci světa, to může být v češtině, ne?
Bylo to tak hrozné, *Lauritte si zakrývala chvílemi oči... Mozek: Ne, ona se u toho řezala jak motorovka. Na konci řvala. ZASE.* že z údolíčka zbylo něco... co už údolí... no, trošku to tam zdevastovali. Ale ono to na konci toho souboje bylo vážně hrozně smutné, jak se na sebe zoufale dívali... než do sebe vzájemně napálili svá jutsu, blbci. Sasuke pak odešel k Orochimaruovi (zradil svou vesnici), debil. Měla jsem právo bulet u toho!
Ehm, zpět.
Tady toto nepochopíte. Ono to má být jaksi nějaké poslední pocity, nebo tak... ehm, nepochopíte to. Ony to jsou spíše pocity Lauritte na konci toho boje. A to fakt není tak úplně dobře srozumetelný.
Zítra je škola. To je nechutné.
Komentáře potěší!
~Střep smíchu v nitru inkoustového lilia~

1~ nevyřčená slova
Zpěv větru a hvízdavý dech
překryje hladinu
vod v Údolí Konce*
vůně deště
skrz kaskády
plesajících kapek
smutku
v Údolí, tam na konci světa.
(Na jeho tváře. A víčka pevně semknuta v doufání nic nevidět.)
Na rozmočené zemi se skládaly provazce stříbrných dešťů skrz světlé vlasy. Odřeniny pod víčky, prokresleny žilnými nitěmi, tkaním purpuru odstínů granátových korálů z krvavého skla.
Po kalíšcích listů tiše sklouzávaly pramínky kyselé vody z nebes, tlučou tomu s -nyní- černýma očima do ramene; Sasuke se nechtěl sklonit, ale ostré bodnutí čepele v hrudníku, pocit snad praskající tepny, ho srazila na kolena. Světlovlasý v bezvědomí jen ležel v klubíčku, jeho obličej vypadal nehezky bledý, jen… samotnému Sasukemu se rty chvěly, napuchlé a popraskané, jakoby podřené ledem, s mapováním karmínu kolotoče barev zapovězeného jablka z Edenu. Celé jeho tělo se klepalo třesem ve studeném dešti a v očích pálily potlačované slzy.
Pořád viděl svého bratra, jemuž patřil sharingan v podobě doruda rozžhavených uhlíků, stejný, jenž vlastnil nyní on sám.
Ach rudé oči!
A stále si kousky žalu přehrával v mysli, dokola, až ho bolelo u srdce.
Pod plačícím nebem pošmourných mračen zabarvených inkoustem, se skláněl k vlhké tváři svého nejlepšího přítele. Skrze oponu černých vlasů jak čerstvě rozetřená tuš. Skrze oponu nyní pocákanou těžkou krví svou a jeho nejlepšího přítele.
Zvedl se ze země a srdce mu puklo.
Našlapuj měkce
po mém snu.
Protože máme mnoho snů.
Neotáčel se. Oslepl by slzami; a on nesmí oslepnout!
Zabolelo to.

2~ pod křídly snů

Křehký šál utkán z půlnočních duší se odrážel nad hladinou. Byla tam jen dvě těla. Daleko, daleko od sebe, ležela bezvládně v nočním dýmu srážejících se chuchvalců páry nad vodou. Kéž by mohli u sebe šeptat jeden druhému do rtů nesmysly.
A já mám jen své sny.
Tiché hvězdy na obloze hrály tesknou melodii po strunách z měsíčních paprsků.
Do spirál tónů pomalého dechu, srdce jim skoro netloukla, do závanu zkřehlé noční hudby, zapraskal… smích. Který byl tak smutný, že by oba museli plakat. Teplo lidského hlasu pohladí sklo jezera v údolí, vzápětí se po tenké vrstvičce průsvitné čirosti rozkreslí žilnatinu smíchu, slz… po křišťálovém povlaku vody.
3~ ve vlastní víře ztracena

V půlnoční květině stáli oba dva, za téměř průzračnými dužinatými lístky okvětí, korunní plátky barvy promodralých úst mořské víly. Prosvítalo tou oponou skrz na skrz bledé světélko měsíce.
Nejasně viděl Naruto tedy jeho rty a jeho nyní černé oči, vyprázdněny od potoků krve v sharinganu, vyšívány těžkou rozpíjenou žílou. Natáhl k Sasukemu ruku. Mezi nimi se táhla stříbrná nit něčeho velmi, velmi křehkého a bolestivého. Bylo to napojeno tam, u srdce. Ta bolest přišla náhle, jak když ledový rampouch prosekne tepnu, puls zastaven v půli pohybu.
Něčí tělo brázdila ošklivá karmínová rýha a purpurové květy, čerstvě vykvetlé na pomerančově oranžové látce oblečení. Sasukeho zrak byl zlomený, rozpraskaný na sto zlomků v krvavé studánce. Neviděl, neuvědomoval si, komu ta všechna rudá plazma patří.
Slunce bylo přeťaté ostřím katany. V nitru toho strašlivého inkoustového lilia. Chycen uvnitř nitra genjutsu magie sama sebe.
- A krev na jeho dlaních zůstávala.
Světlovlasý k němu natáhl ruku.
Ve střepu smíchu.
Hladina zapraskala.

"Propadni se do ticha. Bojíš se slz, Naruto?"

Bylo to smutné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marek :) Marek :) | E-mail | 29. října 2007 v 23:37 | Reagovat

Jsi talent ;)

Ty by jsi byl dobrej v psaní těch sladkejch povídek :D

Ale ne je to fakt dobrý :)

2 žabajzna žabajzna | 23. února 2008 v 22:48 | Reagovat

co to...???bez urážky,ale je to divný...

3 Bezejména Bezejména | Web | 31. března 2008 v 15:18 | Reagovat

moc hezké :o)

4 lysa lysa | 18. dubna 2008 v 14:25 | Reagovat

je to krásné..ikdyž to nechápu ale stejne je to krásné

5 kayleigh kayleigh | 12. ledna 2010 v 16:10 | Reagovat

Tímhle stylem nejsou psané povídky pro čtenáře, ale pro toho, kdo je napsal. Takto psaný text může pochopit jen někdo psychologické analýzy schopný, nebo někdo, kdo sám už něco podobného napsal.

Já tě chápu. Z obou důvodů.

6 Lucylley Lucylley | Web | 6. června 2010 v 16:48 | Reagovat

Já jsem to také pochopila. Sice jsem nikdy nic takového nenapsala, ale kamarádka píše a jestli jsem schopná psychoanalýzy??? To také nevím, jen vím, že je to krásné. Jo a musím se přiznat, že když jsem na ty díly koukala, tak jsem taky bulela :( Je to moooc smutný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama