3. kapitola: Život za osm zlatých

11. prosince 2007 v 15:08 | Kazutaka asato Morgana Ehran von Walde |  »» Pátý element
Ahoj! tady zase já a moje povídka, jestli se to tak dá nazvat:)))

~¤~
Ačkoliv mladý blonďák ještě tvrdě spal, cítil jak se otřásá. Nemohl vědět, že je nesen na koni jako balík. Momentálně byl uspaný takže nic kolem nevnímal. Jeho únosci ujížděli neznámou zemí přímo k jednomu ještě neznámějšímu přístavu. Flavian samozřejmě nemohl nic tušit. Sice věděl, že ho hodlají výslovně ,prodat´ v jakémsi Baooku, ale nerozuměl tomu ani za mák. Ani nevěděl kde je a co se s ním děje. Byl z toho hodně zmatený. I když momentálně o sobě ani nevěděl, takže nad tím ani uvažovat nemohl. Únosci překonali další kopec a ztratili se v ranní mlze v údolí.
~*~
V Baooku to nevypadalo nijak příznivě pro mladého českého studenta. Byl to typický ,pirátský´ přístav - plný špíny, hluku a všemožných nepravostí. Ponurý a budil hrůzu. Několika členná banda Harokea se drala davem. Mířili k dobře známému místu, které bylo téměř hned u moře. K místu, kde se dražili otroci a to doslova. Kupovali je individua z celého světa, za všemožnými účely. Lidé i Mazoku a stejně tak, lidi i démoni byli kupováni. A přesně tam mířil Haroke i se svou nejnovější obětí a kumpány. Dojeli až k jakémusi dřevěnému podiu. Na něj už postávalo několik Lupičů lidí, jak se únoscům v tomto koutě světa říkávalo. Každý měl u sebe na podiu větší, menší počet lidských bytostí a nabízel je davu na prodej. Kdo dal víc peněz, dostal co chtěl. A že kupců nebylo málo. Haroke se nemusel obávat, že by svou nynější oběť neprodal. Bylo tu i pár zástupců různých království, kteří právě na tomto místě často sháněli vojáky nebo sluhy. Ne všechna království však získávala poddané tímto ilegálním způsobem. Přesto ti, kteří zde takhle zkupovali lidi do svých služeb, zde nebyli žádnou výjimkou a kupci jim dávali přednostní právo, protože platili dobře.
Haroke seskočil z koně a povolal si k sobě jednoho z kumpánů, kterému svěřil převoz Flaviana. Vytáhl svůj kouzelný kámen a přiložil ho Balthrophovi k čelu. Kámen zazářil a na to se mladý blondýn probral ze spánku. Zmateně se rozhlížel kolem sebe. Chudák. Nejdřív se vzbudil s modrým nebem nad hlavou, následně v jeskyni a teď v jakémsi městě. Nevěděl jestli náhodou nesní. Poté co byl však hrubě shozen na tvrdou, špinavou zemi se mu potvrdilo, že nespí.
"Vstávej!" zařval na něj tvrdým hlasem Haroke a chytil ho za paži a vytáhl ho na nohy. Jeho ruka, jako svěrák, sevřela Flavianovo rameno, aby mu snad neutekl a vedl je oba na podium. Balthroph se konsternovaně rozhlížel.
"Co to má znamenat?" vykřikoval zděšeně. Oni ho snad vážně chtěli prodat či co! Jako by to bylo v moderní době možné. Ačkoliv…
"Drž hubu, nikdo se tě na nic neptal!" odsekl mu Haroke. Dotáhl ho doprostřed podia. Začal něco vyřvávat, ale Flavian v tom hluku nebyl schopen rozpoznat co. Někteří ho se zájmem či podivem sledovali a on uvažoval jak z této situace ven. Jenže se zdála být bezvýchodná.
Nějaká ženština, neloajálně působícím dojmem na něj ukazovala a křičela na Harokea: "Dám pět zlatých!" Flavianův únosce se jí vysmál. A tu se z davu vynořil chlap v bílé uniformě a přísně si ho i Harokea změřil. Pak na něj pohlédl. Haroke muži v uniformě pohled oplatil a ušklíbl se.
"Nabíráš do armády?"
"Tak nějak. Doplňuji Tajnou policii," odtušil ledovým hlasem muž.
"Kolik bys dal?" ptal se dál mlsně Haroke. Doufal, že se své kořisti zbaví a za dobrou cenu.
"Za takovou sušinku? Je to aspoň Mazoku?" odfrkl si druhý spiklenec.
"Není odsuď," usmál se tajuplně Haroke.
"A ták. Dám ti za něj sedm, víc ne."
"Deset."
"Ani nápad. Nesmlouvej, nebo si tu kostru nech pro chásku."
"Osm!"
"Řekl jsem sedm."
"No tak, osm a nic víc."
"Beru." Muž v bílé uniformě vytáhl z váčku na boku osm zlatých mincí a podal je Harokemu. Ten si je pečlivě schoval a s úšklebkem poslal Flaviana z podia, až se dole rozplácl svému kupci u nohou. Ten si jej zhnuseně změřil a otočil se na dva muže v bílých uniformách, kteří se mu najednou objevili po boku.
"Dávejte pozor ať mi můj nákup nepřijde nadarmo." S tím se otočil a vydal se pryč od podia. Flavian Balthroph byl nucen vstát a hlídán těma dvěma muži se vydal stejnou cestou. Takže to mě jako jen tak prodali jakémusi chlápkovi? Co to tu je za poměry? Myslel si mladý Čech. Propletli se davem až k molu a směřovali k jedné z lodí, které zde kotvili. Jedna z nich byla poměrně velká a honosná a byla to právě ta jejich. Nastoupili do ní a Flavianův doprovod ho zavezl do jakési kajuty v dolní části lodi. Byl prudce vhozen dovnitř a slyšel jen, jak se za ním dveře zabouchli. Opět se rozplácl na zemi, jako dnes již tolikrát. Vzhlédl a zarazil se.
"A sakriš," byla jeho první reakce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 darken darken | Web | 12. prosince 2007 v 14:32 | Reagovat

Och, chudák Flavian. Jsem zvědavá, jak to bude dál. :-)

2 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 12. prosince 2007 v 19:25 | Reagovat

jj:))) děkuji, to mě těší:)

3 Mrs. Lauritte ShikamaruNara Mrs. Lauritte ShikamaruNara | 24. prosince 2007 v 16:15 | Reagovat

Není to k povídce, ale snad se nebudeš, Morganko, zlobit, když to sem někam nacpu. ^__^'

Sice to opravdu na pořádný Vánoce nevypadá (jako víte... úplně... když jdu z bytu, tak já přes ty závěje sněhu se nemůžu skoro dostat, takový dva - ne, rovnou tři metry hordy sněhu, že? Úplně a ty rampouchy, zima jak na Sibiři, že? *ironík* ^___^)

Veselé a kouzelné Vánoce všem zvrhlíkům!! <33 A nejen jim. Všem! ^^

4 Mrs. Lauritte ShikamaruNara Mrs. Lauritte ShikamaruNara | 25. prosince 2007 v 19:26 | Reagovat

hmm... úplně vidím ten zájem, tu akčnost!, tady se každý přetrhne, aby popřál adminkám tohoto skvělého blogu (tak co, trocha chvály XDD) štastný a veselý, žejo? ^___^

5 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 26. prosince 2007 v 11:32 | Reagovat

Lauri, jéé, děkuju! sem si toho ani nevšimla:) tobě taky Štastný a shonenový!:))) hodně dárků a nových yaoi do života:)

no jo no... ani nestačím na ty přání odpovídat *ironík*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama