7. kapitola: První úkol

9. ledna 2008 v 15:13 | Kazutaka Morgana Ehran von Walde |  »» Pátý element
~¤~

Uběhla nějaká doba a oba dva přátelé byli, co se zacházení s mečem týče, čím dál tím lepší. Ačkoliv Torer se neměl téměř v čem zlepšovat. Za to na Flavianovi bylo vidět, že s ním tvrdý výcvik dělá divy. Dokázal už i občas přeprat Torera. Ten z něj měl radost, protože čím víc si na tenhle režim Balthroph zvykal, tím snáze svým novým životem proplouval. Trenér ho již málo napomínal. Ovšem do jejich výuky nezapadalo jen zacházení s mečem, ale i jiné odrůdy bojů a podobných věcí. Všechny vesměs měly co do činění s bojem či zabíjením. Tím pádem se jim zpřísnil i režim. V kasárnách už trávili druhý měsíc a brzy měl jejich výcvik dospět ve konci, aby mohla Tajná policie započít svoji službu. A to mělo být již velmi brzy.
~*~
"Mám pro vás všechny, co jste tady, jednu zprávu." Arne Mänfield přecházel ze strany na stranu před seřazenou desetičlennou Tajnou policií, která byla již u konce výcviku. "Brzo odsuď budete posláni na vaši první akci. Bude se konat již zítra, takže dnes s výcvikem končíme. Vysvětlím vám o co jde. Zítra, touto dobou, popluje do Small Shimaronu loď s nákladem střelného prachu. Small Shimaron, ač na první pohled to nevypadá, je náš nepřítel, jak jistě víte. Ve válce stál proti nám. Takže… Až loď popluje Doberatskou úžinou někdo ji zapálí. Následky si představte sami. Ten někdo budete vy. Ne všichni, vyberu pět lidí, kteří tuto nepříliš bezpečnou cestu podniknou. Těm pak ještě vysvětlím podrobnější plán akce," tím Pan skončil.
"Kdo myslíš, že to bude?" otočil se blonďák na svého kamaráda. Gehasst jen pokrčil rameny.
"Co já vím," odtušil přemýšlivě. Oba by si celkem byli přáli do akce jít, protože neměli Small Shimaron rádi, protože nebyl na jejich straně, tudíž to byl nepřítel… Jejich strana byla tady, Big Shimaron. Proto byli přirozeně proti všem jeho nepřátelům.
"Gehasste, Balthrophe!" oslovil je - oslovil není moc trefné, spíše na ně zařval - Pan. Oba se po něm otočili a čekali co jim řekne. "Vy dva - té akce se zúčastníte taky. Dostavíte se za hodinu ke mně, je to jasné?"
"Ano, Pane," opáčili jednohlasně. Mänfield odešel dál. Nejlepší kamarádi se po sobě podívali.
"Takže přece jen… Máme se na co těšit," pokýval Gehasst hlavou.
~*~
Pan vybral další tři Tajné policisty, kteří se měli akce zúčastnit. Byli to Harek, starší, prošedivělý muž, který měl ovšem železné svaly a bystrou mysl, Maraku, což byl o něco starší bývalý voják, který bojoval za Small Shimaron. Mänfield ho vybral schválně, aby vyzkoušel jeho loajalitu vůči Big Shimaronu, v jehož službách nyní byl. Nebyl jediný, kdo patříval k nepříteli, a proto ho chtěl trenér ověřit. Nu a poslední byl mladíček Beno, který byl určitě mladší, než Torer a Flavian. Vypadal, že pomalu neudrží meč, takový nevinný. Ale uměl perfektně vrhat dýky a střílet z luku, obratnost mu nechyběla. Jako jediný z celé pětice byl Mazoku, kvůli tomu byl také vybrán.
Pan si všech pět mužů svolal, aby jim vysvětlil plán.
"Zítra, kolem šesté ranní, vyrazíte k Doberatu, kde počkáte až se loď zastaví a vyloží část nákladu. V Doberatu vystupuje část posádky, takže se tam i nabírá. Tři z vás se na loď tímto způsobem dostanou. Nesmíte dát nijak najevo nepřátelské záměry. Dva zbylí počkají na vhodném místě nad úžinou a tajnými signály si dáte povel ke střelbě. Někdo do nákladní části lodi se střelným prachem vhodí zapálenou louč. Nejlépe to nejdřív polije petrolejí, nebo jinou hořlavinou, poraďte si jak chcete. Ale na smluvený, vámi smluvený, čas loď bouchne. Nikdo vaše dva signalisty nesmí zahlédnout. Kohokoliv podezřelého, nenápadně sejměte. Nemusí se ovšem hned roznášet po zemi zvěsti o atentátu na Small Shimaron. Je to tajná akce, má vypadat jako nehoda! Ti co přežijí, okamžitě se vrátí do Hollau Erdene. O mrtvé se nestarejte. Pokud zemře někdo z vás, ať jeho tělo nikdo nenajde. Všechno proběhne nenápadně, opatrně a nepochybně. Opovažte se váhat či se snažit někoho zachránit. Toho se střeste nejvíc." Gehasst s Balthrophem se po sobě podívali. Bylo oběma jasné, že jednu věc z plánu budou ochotni porušit. Dali si přece slib… "To je vše. Na ostatním se domluvte vy. Dostanete k dispozici mapu, zbraně, peníze a vše co potřebujete. Máte na tu akci zítřejší den. O nic víc. Pokud pohoříte, počítejte s tím, že se váš život rapidně zkrátí. Nějaké otázky?" Přihlásil se Maraku.
"A jak se dostanem z tý lodi? To tam máme zvostat a chcípnout?" Trenér se škodolibě usmál.
"Na to, máte pana Heitlishe," ukázal na Bena a s tím skončil a schůze byla rozpuštěna. Mänfield odešel. Beno se tvářil nervózně. Maraku a Harek na něj hleděli velmi pohrdlivě. Nejradši by všichni odsuď vypadli, ale museli se ještě domluvit mezi sebou.
"Tak jak se dohodneme?" vyštěkl hrubým hlasem Harek.
"Mě na tom nesejde, budu klidně na tý lodi. Mám jen jednu podmínku - od Flaviana Balthropha se nehnu ani na krok," oplatil mu stejně, na něj překvapivě, drsným hlasem Torer. Oba starší Tajní policisti si vyměnili pohledy. Na to si Maraku odplivl a prohlásil.
"Tak budete s tím démonem na lodi a šmytec." Flavian, Torer i Beno to odkývli. Poté se konečně rozešli. Jen Torer a jeho kamarád zůstali pospolu.
"Myslíš, že to přežijem?" podíval se na staršího kolegu blondýn. Ten pokrčil rameny a pravil.
"Pokud ne, tak umřeme společně."
~*~
Ráno všech pět mužů vstalo a přichystalo se na akci. Každý měl mapu okolí a Doberatu, meč, dýku a kapesní nůž, galonu s vodou a pár zlatých. Víc ani nepotřebovali. A tak za svítání vyrazili Maraku, Harek, Torer, Flavian a Beno směr Doberat, před nímž se měli rozdělit. Do města měla jet pouze trojice Flavian, Torer, Beno. Zbylí dva signalisti měli čekat u Doberatské úžiny. Cesta probíhala mlčky. Cválali na koních s menšími přestávkami. K Doberatu dorazili v dopoledne. Před branou je opustili Harek s Marakem. Zbylí tři policisté se bez problémů dostali do města Doberatu. Město nebylo příliš velké, nepatřilo k hlavním. Ani v obchodu nebylo nijak moc důležité. Jediné co na městě bylo zajímavé byl Doberatský přístav, kde zastavovali lodě Big Shimaronu, Small Shimaronu, Shin Maoku a jiných zemí. A právě v tomto přístavu měla stavět loď Small Shimaronu. Tudíž tam mířili ona trojice.
Kolem desáté už zde byla loď jménem Marisa, která patřila právě tomuto království. Námořníci vyložili náklad, přebrali peníze a pár členů posádky, která zde bydlila, loď opustila. Takže nabírali další. Trio se okamžitě mělo k tomu, aby se hlásili. pro případná obvinění na sobě měli ošacení, které se nosívalo na Shin Makokském venkově. To by ukázalo případně na nepřítele.
V přístavu hned vyhledali lodivoda Marisy.
"Přijmete nové členy posádky?" obrátil se na něj Gehasst. Postarší lodivod na něj zamžoural a vybafl.
"Jo. Hlásíte se?" Hleděl Tajnému policistovi přes rameno na zbylé dva členy výpravy.
"Ano. Přijmete nás?"
"Jak se jmenujete?" chtěl vědět lodivod.
"Já jsem Noreh Koreko," zalhal Torer. Přirozeně se nemohl vydávat za sebe. Nejenže by to bylo nebezpečné, ale navíc…
"Giro Aronaia," představil se taktéž falešným jménem modrooký blondýn. Poslední, Heitlish Beno, tedy doplnil: "Jsem Siruya Jera." Stařík pokýval hlavou a taky se přestavil.
"Vernant Zayon, lodivod Marisy, to snad víte." Trio mužů, no možná by se ještě dalo říct chlapců, přikývlo.
"Už jste se plavili někdy na lodi?" chtěl vědět. Flavian přemýšlel, zda se dá za kladnou odpověď považovat jeho přeprava z Baooku do Hollau Erdene. Stejně zalhali všichni jednohlasným: "Ano." Ačkoliv Torer jistě musel mít víc zkušeností i s námořnictvím.
Vernant přikývl a potřásli si tedy rukou.
"Budete asistovat u obsluhy kormidla a jeden z vás si vezme na starost hlídání skladu," nahrával jim do karet lodivod. Trio si vyměnilo nenápadné mrknutí.
"Já to vezmu," nabídl se Beno ochotně. Bude tedy jeho úkolem nechat loď vyhodit do povětří, zapálením skladu.
"Dobrá, tedy. Za chvíli vyjíždíme tak nasedejte. A kde vystupujete? Jste z Shimaronu, nebo odkaď?" zajímal se Vernant Zayon.
"Jsme z Shin Makoku. Takže tam i vystoupíme," odpověděl tentokrát Balthroph. Stařec opět přikývl a všichni čtyři došli na loď. Lodivod se hned chopil rozkazování. Když skončil obrátil se na trojici.
"Vy dva," poručil Flavianovi s Torem. "Jděte tam za Broyem, tam u kormidla, on už vás zúkoluje. A ty, Siruyo, pojď se mnou, ke skladu." Na to se obrátil a s Benem v patách odkráčel. Beno si s přáteli vyměnil poslední pohled a pak se jim vzdálil.
"Tak jdeme. Třeba to i přežijeme," pousmál se Gehasst a se svým nejlepším kamarádem se vydali ke kormidlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama