Princess princess

31. května 2008 v 16:03 | Morgana Ehran |  ► Recenze a videa
Dovolila jsem si napsat recenzi k mému oblíbenému - z neznámých důvodů - anime, jenž jsem nedávno zkoukla.

Recenze na Princess princess
Počet episod: 12
Délka jedné episody: zhruba 25 minut
Žánr: komedie, romantika, shonen-ai
Postavy: Kouno Tooru, Shihoudani Yuujiro, Yutaka Mikoto, Sakamoto Akira, Shuya Arisada, Natashou Kaoru, Kouno Sayaka atd.
Kouno Tooru přechází na novou školu. Jedná se o jistou prestižní, internátní školu pouze pro chlapce. Proto bude Tooru pěkně zmatený, když hned po příjezdu na nové působiště narazí na dívku, s dlouhými růžovými vlasy a v jakémsi podivném kostýmu. Stvoření pak uteče, což zjevně dělalo i předtím, když na něj někdo začne volat: "Princess!" Tooru to nechápe (a vy určitě taky ne) a celý zmatený pokračuje v cestě.
Další věc, která ho zarazí je, že když cestou do nové třídy mluví s učitelem, se zvláštním leskem v brýlích ho označí za velmi krásného. A jen co vejde do třídy můžou na něm všichni oči nechat. Podotýkám, že všichni studenti jsou mužského pohlaví. Seznámí se s předsedou (no oni tam říkají class prezident, ale to máte fuk) třídy, Sakamotem Akirou. A taky jedním z prváků, Shihoudanim Yuujirem. Jakmile ho poprvé uvidí, myslí si, že je to dívka. Yuujiro je opravdu moc pěkný (a má nejoblíbenější postava) a později se velmi spřátelí. Pak jsou Tooru a Yuujiro zavedeni do tzv. Princess Room (zkráceně P-Room), kde se seznámí se studentem stejného ročníku, Yutakou Mikotem. A Tooru v něm poznává tu dívku z rána! Následně zjistí, že tato škola má jistou, velmi podivnou, tradici…
Vždycky se mezi prváky vybere pár žáků, kteří svou krásou výrazně převyšují ostatní a ti mají plnit roli tzv. Princess. To jest že se mají převlékat do kostýmů, tedy ženských šatů a chodit po školních klubech a povzbuzovat studenty. Považte co to je pro ty chudáky, kteří jsou na škole odříznuti od normálního světa! To se pak není co divit, že tím berou s radostí zavděk. Princesses se těší všeobecné oblibě a většinou se nehnou bez zástupů nábožně na ně hledících studentů. A být Princess je zde výsadou.
Tooru, Yuujiro i Mikoto s tím že byli pro tuto "práci" vybrání nejsou vůbec nadšeni. Studentská rada v čele s Arisadou (který je pro všechny hrozně krásný, ale pro mě moc ne) jim vyloží co to obnáší a jaké jsou výhody. Jakmile Tooru jistí, že by tato práce nebyla jen tak zadarmo, souhlasí. Má svoje důvody, proč chtít ty peníze. Yuujiro nakonec souhlasí taky. Ale Mikoto to razantně odmítá, téměř hystericky protestuje. Odmítá se Princess stát, hlavně kvůli tomu, že má dívku a snaží se své spolužáky přimět k změně názoru. Poté co mu Tooru na otázku zda má vůbec nějakou hrdost odpoví, že ne, sklapne mu. A nakonec mu nezbývá, než práci pod nátlakem přijmout.
Trojice je seznáme s kostymérem jejich šatů, jehož všichni zvou Natashou-senpai. Ten je do své práce naprosto zahloubán, jeho nadšení je už i za hranicí mezi šílenstvím.
Od té doby nastává teda kolotoč zajímavých událostí a vtipných scének. Tooru a Yuujiro si svou práci téměř užívají, bez problémů rozdávají úsměvy a plní své povinnosti. Mikoto oproti tomu jen nakvašeně doplňuje jejich trio. Oslovuje své spolužáky pouze příjmením a oni se proti němu vždy spiknou a navážejí se do něj a vtipkují na jeho účet. Když proti něčemu začne Mikoto protestovat, nadhodí, že si budou muset promluvit s jeho holkou a to se hned lépe pracujeJ.
Během anime i všichni řeší své vztahy s rodinou. Co se týče Toorua, ten rodiče nemá, umřeli mu, když byl malý. Adoptoval ho jeho strýc a vyrůstal se svou mladší sestřenicí, která má v anime docela významnou roli.
Je pravda, že shonen-ai tu moc není, ale jsou tu docela dost náznaky mezi Yuujirem a Tooruem. A dokonce jednou mezi nimi i k něčemu dojde…¨
Když jednou se tak všichni tři promenádují po škole a hádají se s Mikotem, narazí na jistou dívku. Je to Tooruova sestřenice Sayaka. Sice je nejdřív zděšena, že je on i jeho přátelé oblečen jako dívka, ale pak mu hned začne spílat, protože nepřijel domů na prázdniny. Krom toho se mu vyznává a je docela ironické, když Tooruovi (momentálně v šatech) řekne, že už jako malá chtěla být jeho nevěsta. Tooru si neví rady jak se jí zbavit, argumentuje tím, že ji bere jako mladší sestru, ale ona si nedá říct. A tu nastupuje Yuujiro. Prohlásí, že Toorua nezajímají holky. Sayaka mu nevěří, kvůli čemuž Yuujiro zcela bez rozpaků Toorua políbí. Sayaka s brekem uteče. A Yuujiro ani netuší jak si právě u ní zavařil…
Důvodem, proč totiž Tooru přestoupil na internátní školu, je právě Sayaka. Co je do něj zamilovaná, až psychopaticky žárlila na kohokoliv v jeho blízkosti. Jednou to dokonce dopadlo i tím, že jedna jeho dívka skončila shozená ze schodů. Proto Tooru přestoupil, doufaje, že to tím vyřeší. Jenže pro Sayaku to řešení není a tak ke konci půjde Yuujiro doslova o zdraví…
Když jsem před zhruba čtyřmi měsíci viděla první díl, s otráveným výrazem jsem Veoh zavřela. Nedávno jsem se rozhodla se i přes skeptičnost na to podívat. Po tom co jsem se prosmála, doslova prosmála, druhým dílem, jsem si anime oblíbila. Pro jeho vtipnost, jednoduchost (pochopí to vskutku i začátečník v Aj) a náznaky shonen-ai, kterých je docela dost. Vždyť samotný crossdressing k tomu evokuje! A navíc - Yuujiro *srdíčka v očích*. Hlavní tři postavy a možná i trochu některé prvky, vám budou připomínat Sukisyo. To je pravda. Tooru připomíná Soru, Mikoto Sunaa a Yuujiro Matsuriho. Ale charaktery mají jiné. Sice Mikoto Toorua nejdřív nesnáší, ale on si nerozumí téměř s nikým. A víc náznaků je mezi Tooruem a Yuujirem (zvlášť ending je velmi provokativní). Opening jsem přetáčela, ten je vskutku nic moc, ending jsem občas strpěla pro obrázky. Kresba mi nejdřív vadila, ale zvykla jsem si a celkem se mi i líbí. Asi budu stejně jako u Kizuny jediný fanoušek tohoto anime, ale aspoň se s nikým nemusím hádat o YuujiraJ. Pokud nepotřebujete yaoi scény a rádi se smějete, anime vřele doporučuji.
P.S. Ano, to si piště, že Mikotova dívka na jeho "práci" přijde. Ale nechte se překvapit.
P.S.S. Ta pusa fakt stojí zato, pokud nechcete sledovat celé anime, prozradím, že je v 7. díle za druhou polovinou.
Zleva Mikoto, Tooru a Yuujiro se sebou samými v podobě Princess.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slash Princess Slash Princess | E-mail | Web | 20. července 2008 v 10:18 | Reagovat

Morgan, jistě nebudeš sama, kdo si tohle shonen-ai oblíbil xP

2 Lea Lea | 5. září 2010 v 22:21 | Reagovat

Tak se zdá, že jsem se možná sekla, pač jsem to taky po prvním díle utla, ale takové recenzi se nedá odolat. Půjdu to zkouknout celý. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama