Junjou Romantica

26. července 2008 v 13:14 | Marťan |  ► Videa a recenze
Nová recenze na skvělé anime!

Romantica se točí okolo 3 párů: ten první tvoří Usami Akihiko, 28 let, spisovatel a Takahashi Misako, 18 let, student. Usami byl donedávna zamilovaný do Misakova staršího bratra Takahira, ale pak se Takahiro oženil a Usamiho srdce bylo zlomeno. V tu dobu se zamiloval do Misaka a náhoda tomu přála, aby se stal jeho domácím učitelem. Během učení u Usamiho se Misako musí podrobit mnohému sexuálnímu obtěžování a někdy na půl cesty se do něj zamiluje. Je mu ale zatěžko si to přiznat. Po nějaké době se Takahiro se svou manželkou odstěhuje do Osaky (za domácí úkol si to najděte na mapě) a Misako se musí nastěhovat k Usamimu. Těm dvěma už pak nic nebrání v tom, aby si užili svůj love-love vztah. Nutno říct, že Usami je velice zajímavý člověk. Sbírá hračky - hlavně medvídky. Svého favorita pojmenoval Suzuki-san.
Druhý pár tvoří Kamijou Hiroki, 28 let a Kusama Nowaki, 24 let, student medicíny. Hiroki je Usamiho přítel z dětství a je do něj zamilovaný - tedy až do té doby, než v parku potká Nowakiho. Ten se do něj zamiluje a trvá na tom, aby ho učil jako domácí učitel. Jejich vztah brzy přeroste v něco víc, vše se ale změní v okamžiku, kdy Nowaki odjíždí na rok do Ameriky, aniž by Hirokimu něco řekl.
Třetí pár je složen z Miyagiho Yuu, 28 let, profesora literatury a Shinobiho, 17 let?. Miyagi byl ženatý s Shinobiho sestrou a tak se také seznámili. Shinobu se do něj zamiloval, ale raději odjel do Austrálie. Když se dozvěděl, že se jeho sestra a Miyagi rozvedli, přijel zpátky a vyznal svou lásku k němu. Byl ale odmítnut. Dílem náhody se musí Shinobu k Miyagimu nastěhovat a snaží se využít této příležitosti k tomu, aby se do něj Miyagi zamiloval. Není to však snadné.
Toto anime můžu všem jen doporučit. Je plné romantiky, žhavých momentů, vtipu a plnohodnotných postav. Zatím je hotovo 12 dílů z 26, tedy první sezóna.
Pokud chcete vědět, jak postavy vypadají, mrkněte do galerie!
Jen tak pro zajímavost: Misaka dabuje stejný člověk, který dabuje Yuuriho z KKM a Miyagiho stejný muž, který dabuje Kakashiho z Naruta.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 27. července 2008 v 11:44 | Reagovat

há vyfouklas Blanch recenzi, víš to?:))

jinak JR mám strašně ráda... nejvíc asi pár miyagi/Shinobu ale postavy preferuju Misakiho s usamim (komu by se nelíbil ten jeho baryton).

btw. Miyagi má tuším 35 je o osmnáct let starší než Shinobu... a když se Nowaki s Hirem seznámil měl 18 a on tedy 22... a neodjel na delší dobu? vždyt se neviděli šest let...

jůů, Miyagiho mluvil Inoue? úžas. jo a Takahira mluvil ten, co Durera v Enzai, docela záhul:)))

2 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 27. července 2008 v 11:51 | Reagovat

jo a do galerie jsem si dovolila přidat k JR obrázky... jen pár, většinou junjou terrorist... a až budu mít čas přidám povídku co mám na JR:)

3 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 27. července 2008 v 12:21 | Reagovat

hm.. já vím, že jsem otravná, ale nemám to komu říct (aspoň tu bude víc komentářů).

stáhla jsem si mangu Haru wo daite Ita (a jsem úplně okouzlená) a někdy v 11 volume je, že Katou a Iwaki točí film Winter cicada... jo přesně to co je stejnojmená anime a manga od Youky Nitty, taktéž autorky právě Haru wo... no já z toho nemůžu... *slint slint*

4 Marťan Marťan | 29. července 2008 v 7:50 | Reagovat

Tu recenzi chtěla napsat Blanch? Aha, no to jsem nevěděla. Snad mi odpustí.

Musím se přiznat, že to s tím, jak se neviděli 6 let jsem pořádně nepochopila. Protože se zmínili, že se neviděli rok, ale pak tam mleli, že se znají 6 let nebo co...

5 Marťan Marťan | 29. července 2008 v 7:57 | Reagovat

Já nemůžu z vícero mangy XD Absolutně nejlepší mangaka jsou pro mě Naono Bohra a Saika Kunieda. Já je miluju. A moc nemusím Minase Masaru a Haruku Minami či jak to mám skloňovat. Jejich styl je sice krásný, ale příběh je čisté pwp.

6 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 29. července 2008 v 12:51 | Reagovat

jo chtěla:) jo, určitě:) ostatně Laurri jsme taky nespílaly, že nám ukradla recenzi na KKMxDvlastně díky ní jsem se na to podívala:) a ještě že tak.

no já toho nepochopila víc, tady jsem prostě pochopila, že odjel a nic mu neřekl a myslela jsem, že se právě neviděli těch šest let... tak bůhví...

tyhle zrovna neznám:))) já si díky JR oblíbila Nakamuru Shungiku, ten styl je jedinečný mám ráda Matsumoto Temari, Sara... cosi Yayu, ted i Youyu Nittu, Kaori Yuki (Boys next door je nepřekonatelný příběh), Ayane Yamano... jsem spíš na anime než mangu, tak toho moc neznám, ale mangu čtu ráda, ale převážně yaoi, ať z toho něco mámxD

7 Marťan Marťan | 29. července 2008 v 19:54 | Reagovat

Já jsem taky více čučela na anime, ale po tom, co odřízli Veoh, se mi moc nechce složitě hledat všechny ty díly. Takže teď hodně čtu mangu.

Boys next door? Není to o tom vrahovi? Co pracuje jako učitel a potká toho prostituta? A pak je tam něco s leguánem, není? Já si vždycky ze všeho pamatuju jenom takové debilní detaily jako leguány a tak XD

8 Kazutaka Asato Morgana Ehran Kazutaka Asato Morgana Ehran | 29. července 2008 v 22:52 | Reagovat

jo to znám:))) díkybohu za Veoh TV, která ted taky přestala fungovat... pche...

jo to je ono:DAdrian se jmenuje, je to psychopatický vrah, a ten kluk je Lawrence. má na hrudi vytetovanou ještěrku a co vím, Adrian má leguána, ale já to nepochopila, já to nečetla celé, navíc v Aj, takže...

jo já taky... Enzai=rolnička atd.XD

9 Blanch Blanch | 30. července 2008 v 17:39 | Reagovat

jj..vyfoukla..se na to vybodnu :) Já myslím, že už odmítám psát recenze, nemám na co, nic ve mně nevylolao takvové nadšení pro recenzi kromě JR.. pozdě bycha honit :)

Kdo dřív přijde, ten dřív mele :)

Jo a Miyagimu vážně není 28, nevím, kolik přesně, ale přes třicet mu je. Možná, že i těch 35.

Shinobi má 18 nebo 19, a pak, když se vrátí, je o něco starší(nebyly to čtyři roky, co se neviděli?).

Dabérů, které známe z KKM, Gravitation a tak dále, je tam více. Jinak dílů je 24 ne 26, co vím. A na podzim by měly být další díly a prej 25. 8. vyšlo RAW volume...musím se pak podívat

10 Amaya Amaya | 23. srpna 2008 v 18:13 | Reagovat

Misako neni Misako ale Misaki!

11 Blanch Blanch | 9. září 2008 v 0:54 | Reagovat

Tak..teď opravy už najisto.. Miyagi má 35, Shinobu má zprvu 18, pak 19. Když se samozřejmě poznají, jsou oba dva mladší, ale v jejich příběhu už je věk 18(19) a 35, Miyagi ještě říká, že je mezi nimi rozdíl šestnácti let a mohl by být jeho otec.

Misako opravdu není Misako, ale Misaki. S tím domácím učitelem to taky není přesné, tam hraje rolí víc věcí, Usami/Usagi králíček:) jen Misakimu slíbil, že ho doučí, aby se dostal na univerzitu. To ještě ale u něj nebydlel na stálo. Pak už je to proto, že Takahiro odjel vlastně na líbánky a dával si dokupy svůj manželský život a Misaki taky chodí v místě, kde s Usamim žije, do školy.

Nejvtipnější jsou scény, kdy Misaki čte úryvky z Usamiho románů nebo když žárlí a myslí si, že je jen náhrada nebo hračka.

Dílů bude 24, ne 26.

ME a co ty, recenze na Monochrome factor nebude? Chtěla jsem na Antique bakery, ale to anime není zase tak oslnivé, aby mě k tomu donutilo :) MF bych si vzala, ale jelikož jsi to začala sledovat dřív, dávám ti přednost a sečkám, nevím jistě, zda bych si troufla, pár věcem tam ještě stále úplně nerozumím :)) Ale Shirogane kawai forever:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama